Mezoterapi ve Mikro İğneleme

Mezoterapi Nedir, Nasıl Yapılır?

Mezoterapi çok küçük ve ince iğnelerle tedavi edilmek istenen şikayete yönelik ilacın cilt altına enjeksiyonudur. Özel Ege Şehir Hastanesi Güzellik ve Estetik Merkezinde uygulanann bu yöntem ile ilaç kana karışmadan, dolayısıyla minimal yan etki ile, hedef dokuya yüksek konsantrasyonda verilebilmekte, bu sayede tedavi daha hızlı ve spesifik olmaktadır.

  • Mezoterapi özellikle hem kadınlarda hem erkeklerde oluşabilen erkek tipi saç dökülmesinde ve lokal cilt lekelerinde oldukça iyi sonuç vermektedir. Seanslar 2-3 hafta ara ile yapılmakta olup şikayete göre ortalama 5-6 seans tedavi gerekmektedir.
  • Kliniğimizde cilt gençleştirme amacıyla cilde nem sağlayan hyaluronik asit, çeşitli antioksidanlar, parlaklık veren somon DNA ve cildin sıkılaşmasını sağlayan DMAE içerikli kombine bir ürünle de mezoterapi uygulaması yapılmaktadır.   

Mikro İğneleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz ”Mikroiğneleme Roller” veya ”Dermapen”; Temel olarak ciltte çok sayıda milimetrik iğne deliği açılmasını sağlar. Vücut hasarlı bölgeye onarım için yoğun miktarda iyileşme faktörü yönlendirir. Uygulama alanındaki yeniden yapılanma sırasında cilt gençleşir parlar, ince kırışıklıklar, akne izleri ve yüzeysel lekelerde iyileşme görülür.

  • İşlem krem ile anestezi uygulandıktan sonra yapılır. Tedavi edilmek istenen şikayete yönelik mikroiğneleme sonrasında leke açıcı, peeling etkili, antioksidan veya nemlendirici serumlar uygulanabilir.
  • Mikroiğneleme bu maddelerin cilt altı tabakaya geçmesini kolaylaştırarak daha hızlı etki etmelerini sağlar. Tek başına mikroiğneleme özellikle akne izlerinde çok başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. İşlem vücudun kendi kendini onarım sürecini başlattığı ve buna bağlı bir iyileşme beklendiği için sonuçlar 3 hafta- 1 ay içerisinde değerlendirilir ve 2’nci uygulama ancak o zaman yapılır.
Özel Ege Şehir Hastanesi - Bölümler - Dermatoloji - Yararlı Bilgiler - Mikro İğneleme