Özel Ege Şehir Hastanesi

Özel Ege Şehir Hastanesi modern mimarisi, ileri teknoloji cihazları, konforlu hasta odaları ve poliklinikleri ile 2016 Nisan ayından beri İzmir’in Konak ilçesinde hizmet vermektedir. Hastanemiz, hastaların kendilerini özel ve güvende hissetmeleri için tüm detaylar düşünülerek tasarlandı. Hedefimiz bir üniversite hastanesi olmaktır. 

Özel Ege Şehir Hastanesi - Hakkımızda

Uluslararası Sağlık Standartlarına Sahibiz

Uluslararası sağlık standartlarında, modern altyapısı ve üstün tıp teknolojisi ile hizmet veren hastanemiz 107 yataklıdır. Hastaenmizde 6 adet tam donanımlı ameliyathane (en yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlarında ameliyathanelerimiz bulunmaktadır),  2 doğumhanemiz, yeni doğan ve erişkin olmak üzere toplamda 31 yataklı üç yoğun bakım ünitesi, 39 poliklinik odası mevcuttur. Ayrıca Fizik Tedavi, Plazmaferez Ünitelerimiz, Saç Ekim Merkezimiz, Uyku Laboratuvarımız da bulunmaktadır. İzmir’de diğer özel hastanelerde bulunmayan Hematoloji ve Çocuk Cerrahisi, hastanemizin vazgeçilmez branşlarındandır. En genç, güçlü hekimlerimiz ve deneyimli öğretim üyesi kadromuzla hastalarımıza hizmet veriyoruz. Hekimlerimizin her biri kendi alanında önemli başarılara imza atmaktadırlar.Bizlere canlarını emanet eden hastalarımıza şifa bulmak için 7 gün 24 saat elimizden ne geliyorsa yapmaktayız. 

Yenidoğan ve Erişkin Yoğun Bakım Ünitelerine Çocuk Yoğun Bakımını da Ekledik

Özel Ege Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır. Yenidoğan ve erişkin yoğun bakım birimlerimize çocuk yoğun bakım birimini de eklemiş bulunuyoruz. Yoğun bakımlar, 0-1 ay yenidoğan yoğun bakımı, 1 ay- 18 yaş arası çocuk yoğun bakımı ve 18 yaş üstü kişilerin yattığı erişkin yoğun bakımı olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Çocuk yoğun bakım birimi çok fazla ihtiyaç duyulan yataklı bir birimdir. Hiç istememize rağmen çocukların da yoğun bakıma ihtiyaçları oluyor. 7/24 başında bir hekim ve hemşirenin bulunduğu, vücut fonksiyonlarının takibi için monitörün ve yapay solunum cihazının olduğu bir çocuk yoğun bakım birimine ihtiyaç olunduğu durumlarda kamu hastaneleri yetersiz kalabiliyor. Bu eksikliğin farkına vardık ve İzmir’deki özel hastaneler içerisinde çocuk yoğun bakım hizmetini katkı payı almadan SGK kapsamında veren ayrıcalıklı bir hastaneyiz. 

Özel Ege Şehir Hastanesi - Hakkımızda - Yataklar

Plazmaferez Ünitesi, Uyku Labaratuvarı ve Saç Ekim Merkezimiz ile Hizmetinizdeyiz

Ailesel kolesterol yüksekliklerinden, ani işitme kayıplarına, nörolojik hastalıklardan dermatolojik hastalıklara kadar birçok hastalığın tedavisinde ilk basamak olarak plamaferez  yöntemi kullanılıyor. Bizler de özel hastanelerde bu yöntemin devam edebilmesi adına hastane olarak kapımızı açtık. İleriki dönemlerde bu yöntemle tümör hücrelerinin de toplanabileceği ifade ediliyor. Hastalar genelde ödeme güçlüğü yaşadığı için bu hastalardan, özel hastane politikasından farklı olarak, herhangi bir ek ücret talep etmeden, aynı devlet hastanesiymiş gibi SGK kapsamında tedavi uyguluyoruz. Uyku laboratuvarında ise uyku bozuklukları yapılan testlerle belirlenerek tedavi edilmektedir. Uyku laboratuvarı biriminde hastaların sağlıklarını korumak amacıyla güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz. Uyku laboratuvarında beyin elektrosu (EEG), göz hareketleri elektrosu (EOG), çene elektrosu, yatış pozisyon kayıtları, solunum kayıtları, soluk alıp verirken olan göğüs ve karın hareketleri, EKG, bacak EMG, kalp grafisi kaydı yapılmaktadır. Horlayan, uykuda nefesinin kesildiği belirtilen, gündüz yorgun ve uyuklaması olan hastalar ile obezite, gece terlemesi ve gece idrarı olan kişilerin uyku laboratuvarına başvurması gerekiyor. Ayrıca, hipertansiyon, kalp ritim bozukluğu, sol ve sağ kalp yetmezliği, diyabet, kronik obstrüktif akciğer hastalığı, beyin damar hastalıkları varsa bu hastalar riskli hastalardır ve muhakkak uyku apnesi açısından tetkik ve tedavileri yapılmalıdır. Saç Ekim Merkezimizde, saç ekimi ve saç sorunları alanında uzman ekibimizle saç ekimi uygulamaları ileri teknoloji ürünü cihazlarla modern teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Kliniği

Son zamanlarda yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikler nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de obez kişi sayısının giderek artması sebebiyle tip-2 diyabet, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, kanser, depresyon, kısırlık ve benzeri hastalıkların yanı sıra kişilerin sosyal yaşamı da olumsuz etkilemektedir. Sağlık Bakanlığının obezite ve diyabet cerrahisi uygulamaları ile ilgili olarak Ekim 2017’de bir genelge yayınladı. Özel Ege Şehir Hastanesi olarak bu genelgede yayınlanan tüm şartları taşımaktayız. Hastanemizde yeni standartlara uygun, SGK anlaşmalı, endokrin hastalıkları uzmanı onaylı obezite ameliyatlarını gerçekleştirmekteyiz. Obezite ameliyatı öncesi gerekli değerlendirmeleri yapacak uzman doktorlarımız, obezite şartlarına uygun alt yapı ve gerekli cerrahi donanıma sahip ameliyathanemiz bulunmaktadır. 

Sağlığınız Bizim İçin Önemli

Poliklinik hizmetine önem veren hastane yönetimimiz, hastaların bu hizmeti alırken tüm hizmet birimlerinden en ideal şekilde yararlanmaları için polikliniklerimiz kapsamlı hizmet verecek niteliklerle donatıldı. Özel Ege Şehir Hastanesi olarak hedefimiz; daha da büyüyerek üniversite hastanesi olmak, sağlık turizmi ile ilgili çalışmalarımızı arttırmak, kaliteli hizmet, uzman ekiplerimizle Türkiye ve dünya çapında örnek alınan ve referans gösterilen bir hastane olmaktır.